• Новини
  • Фінанси

Турчинов закликав приділити увагу держави питанню криптовалют

Турчинов закликав приділити увагу держави питанню криптовалют

Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави.

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України 11 січня провів засідання, присвячене ринку криптовалют.

Турчинов не залишив без уваги проблему відсутності законодавчої та нормативної бази, яка «створює загрози для економіки і безпеки держави».

У Національному банку пізніше уточнили, що планів на впровадження власної криптовалюти немає.

На засіданні під головуванням секретаря РНБО також було розглянуто результати випробувань на уразливість від кібератак інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади та об'єктів критичної інфраструктури, найважливіших для безпеки і оборони держави; питання захисту інформації в системі біометричної верифікації та фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон України, а також інші питання кібернетичного захисту країни.

У відомстві додали, що крім цього, доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до інформації криптовалютних бірж із зобов’язанням зазначених суб'єктів зберігати інформацію про всі транзакції і розкриття інформації про клієнта за мотивованим запитом.

Варто зазначити, що розробка і впровадження всіх цих заходів включає у собі подальше міжнародне співробітництво щодо запровадження комплексного регулювання криптовалют, а також уникнення криміналізації цього сегмента.

Робоча група повинна буде визначити державного регулятора і порядок функціонування ринку криптовалют, порядок моніторингу транзакцій з використанням криптовалюти і ідентифікації суб'єктів кріптовалютних операцій, а також порядок оподаткування доходів від їх здійснення.

Як повідомляли Українські Новини, в кінці листопада НБУ вважав передчасною подачу до Верховної Ради законопроекту про обіг криптовалюти в Україні.
Актуальні новиниРекомендовані новини

Головою наглядової ради «Нафтогазу» стала Клер Споттісвуд
Bloomberg оцінив, скільки коштуватиме європейським трейдерам російський газ в Україні
Видача громадянам України румунських паспортів є «нормальною практикою» — МЗС Румунії
Готівковий курс долара у продажу підвищився до 28,41 гривні/долар
НБУ задумався про впровадження е-гривні, про криптовалюту мова поки не йде
Жителі Тернополя влаштували переполох через хлопця, який гуляв по місту з «автоматом»
ЄС інвестує 1 млрд євро у створення інфраструктури суперкомп’ютерів
Кривава доба на Донбасі: троє бійців АТО підірвалися на міні
В «Укргазвидобуванні» розповіли про намір активізувати роботу на Західній Україні
ОБСЄ підтвердила початок ескалації війни на Донбасі