• Новини
  • Інше

Потужний удар по Росії: опублікований «новий» списку санкцій США

Потужний удар по Росії: опублікований «новий» списку санкцій США

Складання списку вимагає торішній закон «Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій». Він додав, що стурбований ситуацією, оскільки є вкладником «Сбербанку», а той потрапив до списку. Мітволь, при цьому підкреслює, що варіант списку неостаточний, його було складено тиждень тому. У майбутньому він може бути розширений.

Зазначається, що значну частину списку складають великі російські банки та їх дочірні підприємства. Це ВТБ, «Сбербанк», «Банк Москвы», «Внешекономбанк», «Россельхозбанк», «Росексимбанк», «Глобекс», «Проминвестбанк» та багато інших. Є і компанії, пов’язані з промисловістю і обороною, в тому числі «Росборонекспорт» і концерни «Авиаприборостроение» та «Орион».

Є в списку і приватні компанії: «Сургутнафтогаз» Володимира Богданова і дочірні підприємства «Новатек» Леоніда Міхельсона.

При цьому, як пише РБК, у списку, який поширив Мітволь, є уточнення, що він є інструментом пошуку юридичних і фізичних осіб, які в останні роки потрапили під американські обмеження.

У списку також багато людей, які раніше вже потрапляли під санкції США, а також ті, хто пов’язаний з конфліктом в Україні та незаконною анексією Криму.

Мова йде про колишнього президента-втікача України Віктора Януковича, його сина Олександра та колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова. До списку потрапив також наближений до Путіна український політик і бізнесмен Віктор Медведчук. Також там представлені олігархи брати Ротенберги — Аркадій, Борис і Роман — і Ковальчуки — Кирило і Юрій. До списку увійшли російські чиновники: віце-прем'єри Дмитро Рогозін і Дмитро Козак, радник президента Сергій Глазьєв.
Актуальні новиниРекомендовані новини

У Меркель поки не хочуть говорити про поетапне скасування санкцій проти РФ
Біля Праги розбився пасажирський автобус: троє загиблих, до 30 поранених
Проросійський президент Чехії лідирує в опитуваннях за два дні до виборів
У Києві кількість хворих на кір збільшилася до 74 осіб
Гриневич заявила, що дискусія щодо реформи освіти ще не завершена
Автопром і Приватбанк: Функціональне використання інструментів банку для розвитку бізнесу
Рада призначила дату розгляду законопроектів про деокупацію Донбасу та антикорупційний суд
Завдяки теплій погоді Україна значно скоротила імпорт газу
Гройсман вважає корупцію перебільшеною проблемою
Із електрокара Tesla зробили найшвидший броньовик у світі